type="application/x-shockwave-flash"> http://mail.google.com/mail/?attid=0.1&
romantycznie i normalnie
Blog > Komentarze do wpisu
a to środa właśnie

 

To  piękna jesienna róża, prawda, że jest urocza Uleczko???

Zawsze staram się dla Ciebie znaleźć takie najpiękniejsze z najpiękniejszych z tych królowych kwiatów. A ta to już całkowita królewna, nieco smutna, jesienna, ale nadal oko przyciąga wzrok.
Ciesze się Uleczko, że tak mile potrafisz spędzasz swój czas i życzę Ci aby w tym roku było jeszcze sporo tych pięknych jesiennych poranków i popołudniowych ciepłych chwil, bo mimo, że słotne dni zapowiadają, jednak pogoda potrafi czasami być nie przewidywalna i oby to było miłe przewidywanie.

Wczoraj byłam na tej kontrolnej wizycie u pani doktor pierwszego kontaktu i...trzeba przyznać, że pani doktor była mile zaskoczona moją ewidentną poprawą zdrowia. Zapisała  mi dalsze leczenie, jeszcze kilka innych lekarstw przybyło mi do zażywania, no i przy okazji ubyło z kieszeni następne 140 zł.
Okropnie drogie są te lekarstwa, rzeczywiście nie na emerycką kieszeń i pewnie nie jednej babci, nie jednemu dziadkowi przychodzi do głowy, że w sumie szkoda tyle pieniędzy wydawać na lekarstwa, skoro nie ma się z czego opłacić mieszkania, albo kupić jedzenia.
To jest naprawdę prawdziwy dramat dla starszych osób, bo własnie wtedy, gdy zaczynają niedomagać zdrowotnie, akurat ich zasób pieniędzy jest niebezpiecznie mały, a nie każda starsza osoba ma akurat koło siebie rodzinnego sponsora.
Na szczęście jeszcze nie mam tych problemów, ale już nieraz zastanawiam się, skąd je w przyszłości wezmę?
Jest takie powiedzenie : syty nigdy głodnego nie zrozumie.
A to jest problem nie tylko głodu, ale i zdrowia, o czym rządzący niestety wydają się zapominać.
Sami napychają swoje kieszenie, dają sobie podwyżki, nagrody, kosztem tych biednych starszych osób, a właściwie kosztem wszystkich chorych osób, dla  których ratunkiem życia jest leczenia. Tymczasem lekarstwa bardzo zdrożały. Popatrzyłam wczoraj na swoja receptę i na 5 wypisanych lekarstw tylko jedno było zniżkowe na 50 procent, reszta była  p e ł n o p ł a t n a !!! A przecież jestem ubezpieczona!!
Już nie wspomnę o tych dobrych czasach, gdy miałam darmowe lekarstwa z racji, że byłam pracownikiem Służby Zdrowia, był to takiego rodzaju grant zawodowy, ale akurat wtedy prawie w ogóle nie potrzebowałam tych lekarstw wykupywać, byłam młoda i zdrowa.
Potem były zniżki 30 procentowe dla osób takich jak ja, czyli dla ubezpieczonych, a właściwie jak to się stało, że zaczęto z tego się wycofywać?
Jak pamiętam, na przykład w USA każda recepta wypisana dla człowieka ubezpieczonego objęta jest ryczałtem, u nas objęta ona jest koniecznością samo opłacania przez pacjenta.
Działa to na zasadzie : chcesz być zdrowa- płać, nie masz pieniędzy - umieraj. I to najlepiej jak najszybciej, bo przecież zaoszczędzone twoje pieniądze na fundusz emerytalny przejmie w takiej sytuacji państwo, czyli rząd, czyli znów będą mieli pieniądze na swoje podwyżki.
Nóż w kieszeni się otwiera, gdy człowiek o tym pomyśli.
Tylko że "oni" też kiedyś będą starzy, chorzy, też będą potrzebowali pomocy, a przecież nie będą wiecznie rządzić. Im też ktoś do skóry się dobierze.
I oby tak było jak najszybciej.
Czekam na moment, gdy nastąpi depisizacja z wszystkimi dla nich zasłużonymi karami.
Bo to, co robią  z demokracją, nie  mieści się normalnemu człowiekowi  w głowie , a już o pomstę do nieba woła odbieranie emerytom ich pieniędzy, na które całe życie pracowali.To jest skandal. Rozumiem, że represje takie mogą być ukierunkowane wobec osób, którym rzeczywiście można udowodnić, że zbrodniczo  działali ze szkodą dla państwa i obywateli w czasie komuny, ale praktycznie ich już  nie ma, pomarli,  albo została ich tylko niewielka garstka, a i tak pewnie z nich jeszcze wiele osób nie korzystało ze swoich peerelowskich przywieli, po prostu pracowali w takich placówkach, w jakich mieli możliwość zatrudnienia.
Jakim prawem wszystkich równają i w jednych błocie taplają, kto im takie prawo daje????? 
Już do tej pory wiele osób, niesłusznie ocenianych za swoje lata pracy straciło życie przez zawały,m udary mózgu, czy nawet samobójstwa.
Ale takim Błaszczakom niestety wszystko wolno, dorwał się taki cymbał do władzy i myśli, że jest BOGIEM, że może karać przeciwników tylko za to, że sa im nieprzychylni, a nagradzać swoich klakierów.
TO JEST JEDEN ZX NAJWIĘKSZYCH SKANDAL iV RP, bo tak właściwie ten nierząd Polski miożna teraz nazwać.
NAJWYŻSZA PORA, BY KTOŚ ICH WRESZCIE ROZLICZYŁ I UKARAŁ ZA TO BEZKARNY ROZBÓJ NA POLSCE I NA POLAKACH.!!!

Znów mnie poniosło, więc kończę ten wpis przesyłając promyczki słonka, akurat pięknie w Krakowie dzisiaj świecącego.
MIŁEJ ŚRODY!!
 

środa, 04 października 2017, jasna0

Polecane wpisy

  • niby zwyczajna niedziela, a jednak......

    DZISIA J MAMY DZIEŃ WYBORÓW DO SAMORZĄDÓW I WYBORY PREZYDENTÓW MIAST I GOSPODARZY GMIN Niedziela inna niż poprzednie. Jest ważna, bo dzisiaj sta

  • 20 październik

    A dzisiaj moja Mamusia Irenka obchodziłaby swoje Imieniny. A dzisiaj moja Siostra Ania obchodziła by swoje Urodziny. Najbliższe mojemu serce dwie moje Kochane I

  • masochistka?

    Pewnie w tym coś jest, skoro zdjęcie wczoraj Jarosława K. zamieściłam, ale trzeba przyznać, że na jak jego zdjęcie, wyszedł tam całkiem przyzwoicie, jego inne z

Komentarze
2017/10/04 11:21:18
Nawet chrząszcz - biedronka dba o urodę tej pięknej róży krążąc i pochłaniając ewentualne mszyce, oczywiście tylko we własnym interesie...
Kiedyś mawiało się widząc ją: leć do nieba i przynieś mi kawałek chleba. Coś w tym jest..
Miłego dnia:)
-
Gość: , *.icpnet.pl
2017/10/04 14:48:36
Dziękuję za piękną jesienną różę.
A ta biedronka też o nią dba.
Pozdrawiam serdecznie i ślę buziaczki :)))))
-
2017/10/04 19:21:21
Cieszę się z poprawy Twego zdrowia:) Nie denerwuj się tymi pis... bo szkoda zdrowia. A masz rację w każdym słowie, bo tylko bandyckie typy stosują odpowiedzialność zbiorową wobec uczciwych ludzi. A sami gdzie byli? Nie żyli wtedy, nie pracowali? Nie uczyli się? Dyplomów nie zdobywali? Niech oddadzą jak takie złe i do kopalni pracować idą...